Select a page
[social size='small' style='dark' type='twitter,facebook,dribbble']

Sertifikasyon ve Ödüller

SERTİFİKASYONLAR

USDA CERTIFIED 100% BIOBASED

ABD Tarım Bakanlığı 2011 yılında, yenilenebilir kaynaklardan elde edilen biyolojik temelli ürünlerin değerlendirilebilmesini sağlamak üzere ürün sertifikasyon ve etiketleme programı başlatmıştır. Yeni etiket, ürünün belirli miktardaki biyolojik temelli içeriği için USDA standartlarını karşılayarak sertifikalandırıldığını göstermektedir. ECOR, %100 biyolojik temelli olarak sertifikalandırılan sayılı birkaç üründen biridir.

USDA-Certified_150px

PHAROS PROJECT RATING

Pharos Projesi, şeffaflığı ilke edinen inşaat sektörü profesyonelleri ve üreticilerinden oluşan bir iletişim ağıdır. Pharos üyelik sistemi ile çalışan, tüketicilerin yapı malzemelerinin kimyasal bileşimini ve üretim sürecini değerlendirebileceği ayrıca bu ürünler kullanıldığında ortaya çıkan çevresel etkiler, sağlık konuları ve toplumsal faydalar konusunda bilgilendirici bir sistemdir. ECOR Pharos Projesi’nde sertifikalandırılmış bir üründür.

Pharos_Logo_150px

SELECTED BY MATERIA

Materia.nl yenilikçi tasarım malzemelerini içeren bir arama motoru,bilgi bankasıdır. Organizasyon, mimari ve tasarım dünyasında, bültenler, yayınlar, sunumlar, fuarlar ve makaleler ile trendleri takip etmekte ve A10, Frame, Mark gibi dergilere katkıda bulunmaktadır. ECOR, Materia tarafından seçilen ürünler arasında yer almaktadır.

selectedbymateria_v2

ÖDÜLLER

EDISON AWARDS

Edison Ödülleri, ABD’de Edison Universe tarafından, 1987 yılından beri dünyadaki en yenilikçi ürün, hizmet ve iş liderlerine verilen prestijli bir ödüldür. Noble Environmental Technologies (NET) şirketi 2014 Edison Bronz Ödülü’ne layık görülmüştür.

NET_ECOREdisonBronzeWinnerBadge_225

CRADLE TO CRADLE PRODUCTS INNOVATION INSTITUTE

Cradle to Cradle Ürünleri İnnovasyon Enstitüsü, Cradle to Cradle Sertifikalı Ürün Standardı’nı yöneten kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Üretim süreçlerini toplum, ekonomi ve dünya için olumlu bir güç haline dönüştüren yeni bir endüstriyel devrim meydana getirmek için oluşturulmuştur. Enstitü jürisi, ECOR’a 2013 Cradle to Cradle Product Innovation Challenge, 3rd place winner / 2013 Cradle to Cradle Ürün İnovasyon 3.lük Ödülü’nü vermiştir.

c2c_winnerbadge_225px

SNAP MAGAZINE

Müzik, moda, sanat, seyahat ve gıda konularında yayın yapan dijital Snap, dergide yer alan en popüler 20 ürüne “SNAPPY AWARDS / SNAPPY ÖDÜLLERİ”ni vermiştir. Okuyuculardan yüksek skor alan ürünler çeyrek finalist olmakta, sonrasında ürünler mimar ve tasarımcılardan oluşan jüri tarafından içerik ve yenilikçilik gibi konularda oylanmaktadır.

snappy_225px

ARCHITECTURAL RECORD

Architectural Record Dergisi (McGraw Hill Construction), mimari tasarım, modern mimari ve yeşil mimari için bir numaralı kaynaktır. Dergi jürisi ECOR’u Best New Building Products of 2012 / 2012’nin En İyi Yeni İnşaat Ürünlerinden” biri olarak seçmiştir.

Architectural-record-award_225wide

DWELL ON DESIGN

ECOR, America’nın en büyük modern tasarım etkinliği 2012 Dwell on Design Show’da en favori ürünlerden biri olarak öne çıktı. Etkinlik süresince, ECOR standı her tür sanayi grubundan ilgili taraflarca yoğun ilgi görmüş ve prestijli “2012 Dwell on Design Sustainability Award / Dwell Sürdürülebilir Tasarım Ödülü”nü kazanmıştır.

dwell-on-design-award_225wide

CONNECT

San Diego, California Üniversitesi’nin bir bölümü olarak kurulan Connect; mucitler ve girişimciler arasında bağlantı kurarak, başarı için ihtiyaç duydukları kaynakları sağlayan ve yenilikçi teknolojiler ile yaşam bilimleri ürünlerinin yaratılmasını hızlandıran, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. 140’dan fazla şirketin yarıştığı zorlu eleme sürecinden, ECOR’un da dahil olduğu sadece 24 ürün geçebilmiş ve Most Innovative New Product of the Year / Yılın En İnovatif Yeni Ürünü Ödülü”nü kazanmıştır.

connect-award_225wide

MATERIAL CONNEXION

Material ConneXion, yenilikçi ve sürdürülebilir malzeme ve prosesler üzerine araştırma ve danışmanlık yapan global malzeme merkezidir.

ECOR, 2010 yılında “MEDIUM Award for Material of the Year / Yılın Materyali Medium Ödülü”nü almıştır. Bu ödül, Material ConneXion kütüphanesinde yer alan malzemelerden olağanüstü teknolojik yenilikçi özellikte ve tasarım, endüstri, toplum ve ekonominin gelişmesine önemli katkı potansiyeline sahip ürünlere verilen bir ödüldür.

Material-Connexion-award_225wide

FAST COMPANY DESIGN

Fast Company Design, Fast Company Dergisinin tasarım ve yenilik açısından uyumlu, dünyanın en iyi örneklerine dikkat çeken online tasarım yayınıdır. FCD, 2010 yılında ECOR’u “10 Wild Materials that Could Help Save the Earth / Dünyayı Kurtarmaya Yardımcı 10 Müthiş Materyal”den biri seçmiştir.

fast_company_award_225wide